Nasıl yapılır
İmplant Nedir?

İmplant eksik dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır. Bu vidaların üzerine diş protezi yerleştirilir. İmplant tedavisinin diğer tedavilere avantajı komşu dişlere zarar verilmez. Yani komşu dişlerin kesilmesi gerekmez. İmplant diş kök görevi görür ve doğal diş gibi rahatlıkla yemek yiyebilir, konuşabilir ve gülebilirsiniz.

İmplant tedavisi kimlere uygulanabilir?

İmplant tedavisi 18 yaş üzeri, çene ve yüz gelişimini tamamlamış bireylere uygulanır. Tedaviden önce çene yapısının implanta uygun olup olmadığı çekilen röntgenlerle tespit edilir. Şeker hastalarında tedaviden önce hastalığın düzene girmiş olması gerekir. Kan sulandırıcı ilaç kullananlarda tedaviden önce ilaçlar kesilir. Kemik erimesi olanlar uygun tedavi aldıktan sonra implant tedavisi görebilirler.

İmplant tedavisi nasıl yapılır?

İmplant tedavisi hastaya hafif bir sedasyon verilerek yapılır. İşlemden önce detaylı muayene ve röntgen gereklidir. Çene kemiklerinin ve kalan dişlerin ölçüsü alınır. Dental implantların yerleştirilmesi için iki seçenek vardır. Tek aşamalı işlemde implant yerleştirildikten sonra geçici başlık takılır. İki aşamalı işlemde ise dental implant takıldıktan sonra üzeri diş eti ile kapatılır ve iyileşmeye bırakılır. Protez başlıklar daha sonra takılır. Her iki durumda da geçici bir köprü yerleştirilir ve alt çene için 3 ay, üst çene için altı ay iyileşme süreci beklenir. Bazen dental implantların üzerine yeni yapılan dişler hemen takılabilir. Dental implantla hasta güvenle gülebilir ve yemek yiyebilir.

Zirkonyum implantlar, titanyumdan yapılmış implantların direncini artırmak için yapılmış yeni kuşak implantlardır. Özellikle dar çene kemiğinde dayanıklılığı artırmak için kullanılır. Titanyumdan dayanıklılık haricinde farkı yoktur.

Zirkonyum aynı zamanda diş kaplamasında da kullanılmaktadır.  Zirkonyum doğal dişe yakın beyazlıktadır ve ışığı yansıtır. Bu nedenle dayanıklılık yanında estetik açıdan da kullanışlıdır. Aşınma yapmaz ve ağızda metal tadı bırakmaz. Zamanla renk değişikliğı oluşmaz. Vücuda zararı yoktur.

Diş İmplant Sürecinde Neler Yapılır? İmplant Aşamaları Nelerdir?

Diş implantları için tedavi sürecinde, diş eti ve kemikler gibi dişleri destekleyen yapıların tedavisinde uzmanlaşmış bir diş hekimi olan ağız ve çene cerrahı başta olmak üzere çeşitli uzmanlardan oluşur.
–    Periodontist,
–    protez uzmanı
–    bazen kulak, burun ve boğaz (KBB) uzmanına ihtiyaç duyulabilir.
Diş implantları bir ya da daha fazla cerrahi operasyon gerektirdiğinden, işleme hazırlanmak için aşağıdakileri içeren kapsamlı bir değerlendirme yapılması gerekir:
· Kapsamlı diş muayenesi: Diş röntgenleri ve 3D görüntüler çekilir, dişlerinizden ve çenenizden yapılmış modeller tasarlanır.
· Tıbbi geçmişinizin gözden geçirilmesi: Doktorunuza, reçeteli ya da reçetesiz kullanmış olduğunuz ilaçlar ve/veya takviyeler ile ilişkili bilgi vermelisiniz.
Kronik kalp hastalıklarınız ya da ortopedik olan implantlara sahipseniz, hekiminiz enfeksiyonu önlemek amacıyla ameliyattan önce antibiyotik kullanmanızı önerebilir.
· Tedavi planı: Sizin özel durumunuza göre uyarlanan bu planda, kaç tane dişe ihtiyacınız olduğu, çene kemiğinizin ve kalan dişlerin durumu gibi faktörler dikkate alınır.
Ağrı kontrolünü sağlamak amacıyla, operasyon sırasında anestezi seçenekleri arasında lokal anestezi, genel anestezi ya da sedasyon bulunur. Sizin açınızdan en uygun olan seçenek hekiminiz tarafından değerlendirilir.
Diş bakım ekibiniz, hangi tür anestezi uygulanacağına bağlı olarak, ameliyattan önce ne yiyeceğiniz veya içeceğiniz konusunda size bir liste sunar. Sedasyon veya genel anestezi uygulanırsa, birisinin sizi operasyon ardından eve götürmesi gerekir ve evde dinlenme halinde olmanız önerilir.

Hızlı İletişim İçin

Bizi arayın
0312 363 61 65
0505 403 20 90
Email
info@cebecident.com
bilgi@cebecident.com

Randevu için

Her türlü soru ve bilgi için bizi arayabilir yada aşağıdaki formu göndererek size uygun randevuyu sorgulayabilirsiniz.

  Top view close up of attractive woman in chair while dentist is drilling her teeth with machine

  Diş Hastalıkları

  Diş Tedavisi ve Çekimi, Dolgu, Kanal Tedavileri

  http://www.cebecident.com/wp-content/uploads/2021/12/4-1.png

  İmplant

  İmplant, İmplant Diş Tedavisi, All on 4 İmplant

  close-up of an open female mouth. Dentist doctor puts a filling on a female client. The nurse helps to pump out saliva

  Ağız Sağlığı

  Diş Taşı Temizliği, Diş Beyazlatma ve Ağız Sağlığı konuları

  Close up portrait of Young women in dentist chair, Check and select the color of the teeth. Dentist makes the process of treatment in dental clinic office. Teeth whitenning.

  Gülüş Tasarımı

  Dijital Gülüş Tasarımı, Diş Beyazlatma ve Zirkonyum

  CebeciDent

  Soru ve randevularınız için her daim bize ulaşabileceğiniz iletişim bilgilerimiz.

  Sertifikalar
  Sosyal Ağlar

  Bizleri tüm sosyal medya kanallarında bulabilirsiniz. Sayfalarımızı takip ederek bizden haberdar olabilirsiniz.

  Copyright 2023 CebeciDent. Tüm hakları saklıdır.

  Copyright 2023 CebeciDent. Tüm hakları saklıdır.

  Call Now ButtonTıkla Hemen Ara