Diş Beyazlatma Nedir?
Diş beyazlatma dişlere zarar verir mi, güvenli midir?

Birincisi klinikte uzman diş hekimleri tarafından kişi incelendikten sonra uygulanacak olan ilaç kullanımı. Renkli ışık diş bölgesinde belli bir süre tutulur ve işlem bittiğinde ise sonuç fark edilir.

İkinci uygulanabilecek yöntem ise hastanın evde uygulayabileceği bir yöntemdir. Diş hekimi ağızdan ölçü alarak hastanın dişine uygun kalıp hazırlatır. Hekimin verdiği sürelerde hasta diş beyazlatma işlemini uygular.

Diş Beyazlatma Nedir?

–       Diş Beyazlatma işlemi, dişlerin sararmadan önceki tonuna ulaşmak için yapılır.

–       Ofis Bleaching işlemi mutlaka klinikte profesyonel bir şekilde uygulanmalıdır.

–       Dişetlerini korumaya alan bariyer uygulanır sonrasında beyazlatma ajanının bir ışık yardımıyla dişlerde etki etmesi sağlanır.

–       Yaklaşık 30-40 dakikalık bir işlemdir.

–       İşlem sonrası dişler yıkanır kurutulur ve hassasiyet olmaması için de flour uygulanır.

–       Dişlerde çatlak varsa yapılmaz. % 37,5’luk % 42,5’luk hidrojen peroksit içerdiği için çatlak dişlerde aşırı hassasiyete sebep olur çünkü..

–       Dişlerde çürük var ise tedavileri yapılır Beyazlatma uygulanır..yapılmış olan dolguların tonu koyu kayı ise beyazlatma işleminden 10-15 gün sonra dolguların yenilenmesi sağlanır.

–       Yapılmış olan Ofis Bleaching işleminden sonra kişiler beyazlatma işleminin kalıcılığının devamı için hidrojen peroksit yüzdesi daha düşük olan “home bleaching” ajanı ile destekler.

–       Ev Tipi beyazlatma işlemi için dişlerden alt+üst ölçü alınır .”beyazlatma plakları” laboratuarda yapılır.

–       Kişi evde her bir dişe denk gelecek şekilde pirinç tanesi kadar beyazlatma ajanını plağa sıkar ve dişlerine takar.

–       Plaktan taşan ajan var ise fazlası silinir.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diştaşı temizliği+ofis bleahing fiyatı değişkenlik göstermektedir.

Diş Beyazlatma Soru – Cevap

Dişlerimi beyazlatmak istiyorum hangi yöntemleri kullanabilirim?

Dişlerinizi beyazlatmak için çeşitli yöntemler vardır. Ev ve Ofis tipi olarak iki çeşit diş beyazlatma yöntemi kullanabilirsiniz. Ofis tipi diş beyazlatma diş doktoru yardımıyla profesyonel beyazlatma. Ev tipi beyazlatma ise diş doktorumuzun verdiği yöntemler doğrultusunda uygulanan diş beyazlatma yöntemidir. İki Diş beyazlatma yönteminin bir arada kullanılması durumunda verimli sonuç alındığı görülmektedir.

Diş beyazlatma dişlere zarar verir mi,  güvenli midir?

Beyazlatma yöntemi hastalar üzerinde yaklaşık olarak 6 aylık takip çalışmasında diş yüzeylerinde farklılaşma görülmemiştir. Kalıcı hasar, diş yüzeyinde değişiklik gösteren hiçbir araştırma yoktur. Alanında uzman diş hekimlerine başvurarak diş beyazlatma işlemini güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Diş beyazlatmanın yan etkileri var mıdır?

Diş beyazlatma jelleri azda olsa diş hassasiyetine sebep olabilir. Soğuk içecekler, sıcak içecekler ve havaya bile karşı olan hassasiyet rahatsızlık verir. Ancak bu beklenen bir yan etkidir. Diş hassasiyetiniz 24-48 saat arasında geçmez ise beyazlatıcı kullanımını kesmeniz önerilir. Hassasiyet devamında diş hekiminize başvurarak size önereceği diş macunu veya kremler diş hassasiyetinizi azaltacaktır.

Hamile veya yeni doğum yapanlara diş beyazlatma neden tavsiye edilmez?

Bu konu üzerinde herhangi bir çalışma, araştırma yapılmamıştır ve üretici firmalar bu işlemin hamile ve emziren annelerde yapılmasını kesinlikle tavsiye etmezler. Bebeğe olan etkileri ileride sıkıntı doğurabilir.

Dişlerimin beyazlaması ne kadar sürecek?

Aslında net bir sonuç yoktur. Sonuçlar kişiden kişiye farklılıklar göstermektedir. Bazı kişilerin dişleri bir iki günde beyazlarken, bazı kişilerin dişleri ise bir iki ay sürebilir. Ancak Bir çok insanın dişleri genel olarak 2-3 hafta içerisinde beyazlar. Antibiyotik kullanan kişilerin dişlerinde oluşan grileşme sorunu sarı dişlere göre beyazlatılması için daha uzun bir süreç gerektirebilir. Dişlerinizde sarılaşma grileşmeden ne kadar fazlaysa beyazlatma o kadar iyi olacaktır.

Diş beyazlatma ne kadar süre etkisini korur?

Genelde beyazlatma sonrasında renk önce parlaklığını kaybederek 6 ayla iki yıl arasında sabit kalır. Her 4-6 ayda bir 1-2 seansla bakım sağlanması tavsiye edilir.

Hangi diş beyazlatma jeli daha iyidir?

Şuan için farklı diş beyazlatma sistemlerini tarafsız olarak kıyaslayan bir araştırma yoktur. Hepsinin işe yaramasına rağmen bazı jeller daha hızlı sonuç verebilirler. Hangi ürün kullanılırsa kullanılsın bazı dişler çok iyi beyazlamalarına rağmen bazı dişlerde çok az beyazlama olabilir. Sonuç olarak en iyi kararı diş hekiminiz verir.

Beyazlatma jelini ne kadar süre kullanmalıyım?

Beyazlatmanın ne kadar süreceği,biteceği diş hekiminizin kararı ile sonuçlandırılacak bir tercihtir. Sonuçlarından memnun olduğunuz an bırakabilirsiniz. Dişleriniz ortalama olarak 2-3 gün veya 2-3 hafta içerisinde beyazlayacaktır ve sonrasında daha fazla beyazlayamayacak duruma gelecektir. Birçok diş tedavisinde genel olarak tedavinin ilk haftasında iyice beyazlarlar.

Hızlı İletişim İçin

Bizi arayın
0312 363 61 65
0505 403 20 90
Email
info@cebecident.com
bilgi@cebecident.com

Randevu için

Her türlü soru ve bilgi için bizi arayabilir yada aşağıdaki formu göndererek size uygun randevuyu sorgulayabilirsiniz.

  Top view close up of attractive woman in chair while dentist is drilling her teeth with machine

  Diş Hastalıkları

  Diş Tedavisi ve Çekimi, Dolgu, Kanal Tedavileri

  http://www.cebecident.com/wp-content/uploads/2021/12/4-1.png

  İmplant

  İmplant, İmplant Diş Tedavisi, All on 4 İmplant

  close-up of an open female mouth. Dentist doctor puts a filling on a female client. The nurse helps to pump out saliva

  Ağız Sağlığı

  Diş Taşı Temizliği, Diş Beyazlatma ve Ağız Sağlığı konuları

  Close up portrait of Young women in dentist chair, Check and select the color of the teeth. Dentist makes the process of treatment in dental clinic office. Teeth whitenning.

  Gülüş Tasarımı

  Dijital Gülüş Tasarımı, Diş Beyazlatma ve Zirkonyum

  CebeciDent

  Soru ve randevularınız için her daim bize ulaşabileceğiniz iletişim bilgilerimiz.

  Sertifikalar
  Sosyal Ağlar

  Bizleri tüm sosyal medya kanallarında bulabilirsiniz. Sayfalarımızı takip ederek bizden haberdar olabilirsiniz.

  Copyright 2023 CebeciDent. Tüm hakları saklıdır.

  Copyright 2023 CebeciDent. Tüm hakları saklıdır.

  Call Now ButtonTıkla Hemen Ara