Pazartesi-Cumartesi: 09:00 - 20:00

İmplant diş tedavisi kaybedilen dişin yerini kendi dişlerinizden ayırt edilemeyen dayanıklı, sağlıklı bir diş ile doldurma tekniğidir.

2453 kez görüntülendi.

İmplant diş tedavisi kaybedilen dişin yerini kendi dişlerinizden ayırt edilemeyen dayanıklı, sağlıklı bir diş ile doldurma tekniğidir. Ağız ve çene cerrahisinde uzman doktorların kolaylıkla gerçekleştirebildiği ve başarı oranı %99’lara dayanmış bir diş protezidir.

Travma, diş eti rahatsızlıkları, ilerlemiş çürükler gibi sebeplerle diş kaybı yaşanabilir. Diş kaybı estetik sorunlar yarattığı gibi, çiğnemenizi, sindiriminizi de zorlaştıran, yeri doldurulmadığında yanındaki dişin de kaybına sebep olabilen bir problemdir. Diş kaybı probleminin en sağlıklı çözüm yöntemi olan implant diş tedavisi, Ataşehir diş kliniğimizde hizmetinizde. İmplant tedavisinde yüksek başarı oranı ile Dentataşehir farkını hissedeceksiniz.

Hastanın ağız yapısı ve sağlığı diş doktorunun implant diş tedavisinin şeklini, hatta kullanılacak implant markaları ve sistemleri belirlemesini gerektireceğinden, işlem öncesi yetkin bir klinik ortamında diş doktoru ve cerrah konsültasyonu ile detaylı teşhis ve tedavi planlaması yapıldığından emin olmak önemlidir.

Doğru tedaviyi olduğunuz takdirde dental implant (implant diş, vidalı diş) kendi dişiniz gibi görünür, hissedilir ve fonksiyon gösterir. Ayrıca yüksek diş kaybı yaşanmış tüm ağız veya çenelerde diş hekiminizce implant üzerine yapılan protezler güvenilir, konforlu ve uzun vadede daha hesaplı bir tedavi olcaktır.

İmplant Diş

Hangi parçalardan Oluşur?

İmplant :

Kemik yapınıza uyum gösterecek şekilde yapılmış, diş köklerinizin yerini tutan parçadır.

Protez Taşıyıcı (Abutment): 

Kuronu tutmak için üretilen altyapıdır.

Vida :

Kuron’u altyapıya bağlayan parçadır

Kuron (Kaplama) :

Doğal diş yapınız ve renginde üretilmiş üstyapıdır (yeni protez dişinizdir).

 

İmplant Tedavi Süreci

 •  Analiz: Hekiminiz çene ve kemik yapınızı inceleyerek İmplant tedavisine uygun olup olmadığınızı değerlendirir ve tedavi planınızı yapar.
 •  İmplant Yerleştirme: İmplant diş etinizin altına yerleştirilir.
 •  Osseoentegrasyon: İmplant kemiğiniz ile entegre olur.
 •  Diş Eti Hazırlığı: İmplantınızın üzerine bir iyileşme kapakçığı yerleştirilir.
 •  Üstyapı: İyileşme sonrasında birkaç gün içerisinde size özel diş üstyapınız üretilir, prova edilir ve takılır.

Neden İmplant

 

Köprü ve İmplant Karşılaştırması

Diş kayıplarının yerlerini doldurmada kullanılan klasik bir yöntem köprü ve kuron uygulamasıdır. Kemik yapısının uygun olmadığı durumlarda veya kaybedilen dişin etrafındaki dişlerin de pek sağlıklı olmadığı durumlarda köprü tercih edilebilir. Ancak kaybettiğiniz diş sağlıklı dişler arasında yer alıyorsa Dental İmplant en doğru tedavi olabilecektir.

Aşağıda solda tek ünitelik bir Dental İmplant tedavisi, sağ kısımda ise üç ünitelik bir kuron köprü tedavisi karşılaştırması yer almaktadır. Sağ tarafta görebileceğiniz gibi, boşluğa yerleşecek protezi desteklemek için sağlıklı dişleriniz kesilecek ve üzerilerine protez oturtulacaktır.

Neden İmplant Diş ?

 •  İmplantlar tıp alanında kullanımı yer etmiş titanium malzemeden yapılır, kemik yapısı ile uyum gösterir ve alerji yapmazlar.
 •  Kendi dişiniz gibi görünür ve fonksiyon gösterir.
 •  Çekilen dişlerinizin bıraktığı boşluklar, kemiklerinizin çekilmesini ve çene yapınızın bozulmasına sebep olur. Dental İmplant kemik içerisindeki boşluğu doldurarak bu bozulmayı engeller.
 •  Protez çözümleri ağız içerisinde baskı yaparak tat alma, sıcaklık hissi gibi konularda kayıplara yol açabilir. İmplantlar bu olumsuzluklara yol açmaz.
 •  Zamanla ağız yapısındaki değişiklikler protezlerin oynaması, kırılması, yenilenmesi gibi ihtiyaçlar doğurabilir. İmplantlar uzun vadede bu dezavantajları taşımadığından çok daha ucuza mal olmaktadır.

İmplant Fiyatları

İmplant fiyatları kliniklere ve hekimlere göre değişiklik göstermektedir. Bunun nedeni; hastanın ağız ve diş durumuna, implantların kalitesine, hekimin bilgi birikimine, tedavinin süresi gibi faktörlerdir.

 

İmplantı SSK Karşılıyor mu?

İmplant, SGK tarafından karşılanmayan bir tedavi yöntemidir. Ancak hastanın diğer tüm tedavi şekillerini denedikten sonra olumsuz sonuç elde etmesi gibi özel durumlarda SGK implant ücretini ödemektedir. Ama bu zorlu ve uzun süreci göz önünde bulundurursanız uzun süre dişsiz gezmeniz gerekebilir. Bu sebeple özel implant diş kliniklerinde kolaylıklarla tedavi olabilirsiniz.

İmplant Diş Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

İmplant yerleştirilmesi operasyonunu takip eden birkaç gün doku iyileşmesine katkıda bulunacak şekilde:

 •  Ağız temizliğinin nazik fakat özenli yapılması
 •  Sigara ve alkol alımından kaçınılması
 •  Operasyon noktası ile sert birşey çiğnenmemesi
 •  Ağır fiziksel aktivitelerden kaçınılması

faydalı olacaktır.

Tedavi süreci sonunda üst yapınız yerleştirildiğinde kendi dişiniz rahatlığında kullanabilirsiniz.

 

CEBECİ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

ÜCRETSİZ RANDEVU İÇİN LÜTFEN ARAYIN
Ayrıntılı Bilgi İçin Arayın